Jeszcze na początku XXI w. cmentarz znajdował się wśród pól, z dala od zabudowy. W ciągu kolejnych lat przy ul. Polnej powstało osiedle domów jednorodzinnych, dochodzące do działki cmentarnej.
W marcu 2011 r. autor niniejszego tekstu wykonał zdjęcia wszystkich 35 zachowanych nagrobków. Na podstawie dokumentacji fotograficznej odczytano personalia zmarłych i spis wraz ze zdjęciami umieszczono na portalu Wirtualny Sztetl.
W kwietniu 2013 r. nieznany sprawca - niewykluczone, że wspomagany przez inne osoby - doszczętnie rozbił wszystkie stojące macewy. O sprawie została powiadomiona policja oraz Komisja Rabiniczna ds. Cmentarzy. Zniszczone nagrobki zabrano z cmentarza i zabezpieczono w magazynie policji. Osoby mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia oraz mogące przyczynić się do ustalenia jego okoliczności proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach - tel. 22 604 32 22 lub całodobowo z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach - tel. 22 752 80 00.
W październiku 2013 r. na filarach bramy zostały umieszczone dwie tablice, informujące o istnieniu w tym miejscu cmentarza oraz upamiętniające pochowanych na cmentarzu żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r. Sponsorem tablic był pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Larchmont w Stanach Zjednoczonych. Tablice umieścili: Robert Augustyniak z nieformalnej grupy "Ulica Żydowska" z Grodziska Mazowieckiego oraz autor niniejszego tekstu. Montaż zapewniła firma Project Tech z Milanówka.
Obecnie na cmentarzu znajdują się pojedyncze macewy z inskrypcjami oraz kilkanaście betonowych i piaskowcowych elementów konstrukcyjnych zniszczonych grobów. Zachowały się także betonowe filary bramy. W 2016 r. Europejska Inicjatywa na rzecz Cmentarzy Żydowskich (ESJF) we współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie zbudowała nowe ogrodzenie cmentarza.